O nas / 80% refundacji na naukę języków

Aż 80% refundacji na naukę języków obcych – jak otrzymać dotacje, opinie, dla kogo?

Znajomość języków obcych jest nie tylko cenną umiejętnością, ale coraz częściej koniecznością. Nie każdy jednak miał możliwość nauki języka obcego w placówkach edukacyjnych, a kursy doszkalające bywają kosztowne. Dzięki refundacjom każdy może otrzymać nawet 80% dofinansowania na wybrany kurs języka obcego.

Dzięki umiejętności swobodnego porozumiewania się w obcym języku zyskujemy szereg korzyści, do jakich zalicza się awans zawodowy czy nieskrępowana komunikacja z osobami z innych krajów. Dlatego też warto skorzystać z dofinansowania na kurs językowy, dzięki któremu każdy ma możliwość poznania języka obcego.

Refundacje językowe dla kobiet i mężczyzn

Inicjatywa dofinansowania kursów językowych w ramach programu ,,Nauka Bez Barier” powstała z myślą o tych, którzy chcieliby podnieść swoje kompetencje i zainwestować w rozwój osobisty. Dzięki refundacjom każdy może przejść kompleksowy kurs nauki języka obcego na wybranym poziomie, który jest w 80% refundowany ze środków prywatnych Centrum Naukowego.

Nauka języków obcych – jakie języki obejmują dotacje?

Dofinansowanie obejmuje kurs jednego z sześciu języków obcych na poziomie podstawowym – angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski i rosyjski. Dotacje dotyczą też kursów języka angielskiego i niemieckiego na poziomie zaawansowanym. Zakres podstawowy obejmuje poziomy od A1 do B1, a zaawansowany od B1 do B2.

Osoby, które chciałyby skorzystać z dofinansowania mogą otrzymać nawet do 80% refundacji na wybrany kurs językowy. Program ,,Nauka Bez Barier”, realizowany w wybranych województwach, jest szansą na poszerzenie kompetencji językowych, a tym samym możliwością na rozwój zawodowy i osobisty.

Dofinansowania na kursy językowe – jak to działa?

Dofinansowania realizowane są w wielu województwach i dedykowane kobietom oraz mężczyznom w różnym przedziale wiekowym. Liczba kursów, przeznaczonych poszczególnym grupom wiekowym, uzależniona jest od ilości wykorzystanych do tej pory szkoleń. W razie zainteresowania jednym z dostępnych kursów językowych należy wypełnić formularz, w którym należy podać swoje imię i nazwisko, telefon kontaktowy oraz adres e-mail.

Przekazane dane osobowe wykorzystywane są jedynie w celu weryfikacji i potwierdzenia, czy dana osoba może skorzystać z oferowanej refundacji. Zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO) pozyskane dane są chronione i nieudostępniane na zewnątrz.

Dotacje językowe – jak je otrzymać?

Po wypełnieniu i wysłaniu formularza kontaktowego należy oczekiwać na telefon od konsultanta, który zweryfikuje, czy kandydat kwalifikuje się do wzięcia udziału w kursie. Telefonu w tej sprawie należy spodziewać się w ciągu 5 dni roboczych od momentu wysłania formularza kontaktowego – niekiedy, z uwagi na dużą liczbę zainteresowanych, ten czas może się nieznacznie wydłużyć.

Dofinansowania na kursy językowe – opinie

Dzięki dotacjom na kursy językowe wiele osób zyskało możliwość poznania nowego języka obcego, a tym samym poszerzenia swoich kompetencji. Wśród uczestników kursów językowych przeważają pozytywne opinie o efektywności szkolenia. Wiele osób stwierdza, że gdyby nie dofinansowanie językowe nigdy nie podjęliby się nauki języka obcego.

Program „Nauka bez barier”

Misją programu „Nauka bez barier” jest umożliwienie nauki języków obcych każdemu, a w szczególności osobom z mniejszych miejscowości i miasteczek, które mają utrudniony dostęp logistyczny do stacjonarnych kursów językowych. Kursy językowe dedykowane są również osobom mniej zamożnym, które nie posiadają środków na kosztowne szkolenia. Program powstał po to, by każdy miał możliwość nauki języków i poszerzania swoich kompetencji.

Dofinansowania 2018 – efekty działań

W całej Polsce już kilka tysięcy osób skorzystało z dofinansowania na naukę języków obcych. Program cieszy się dużą popularnością i zbiera setki pozytywnych opinii.

2019, 2020 i 2021 rok - kolejne edycje projektu

Zarówno w 2019, 2020 i 2021 projekt jest kontynuowany ze względu na jego znaczną popularność w latach poprzednich i pozytywne opinie.

Komentarze:

13 dni temu

Marlena

Te kursy sa faktycznie oplacalne? Czy kasa w bloto? Kiedy beda kolejne refundacje?

13 dni temu

Krzysiek

Ile pytan w jednym komentazu xD. Ja jestem po niemieckim bo wyjezdzam tam do pracy. I mi sie oplacalo, teraz juz na luzie rozumiem. A te refundacje to musisz sprawdzac bo sie pojawiaja co jakis czas na stronie https://refundacjeregionalne.pl

14 dni temu

Stanisław

Jestem bardzo zadowolony z kurswu i chetnie skorzystam z dofinansowania na inny jezyk.

14 dni temu

Adam

A jakie jezyki sa dostępne moze mi pan powiedziec?

14 dni temu

Stanisław

Ja uczylem sie angielskiego, ale sa jeszcze niemiecki, francuski, wloski, hiszpanski i rosyjski

13 dni temu

Adam

Bardzo dziekuje

20 dni temu

Gosia

Witam, gdzie znajdę formularz zgłoszeniowy!?

19 dni temu

Dominik

Formularz zgłoszeniowy możesz znaleźć tutaj : https://refundacjeregionalne.pl

22 dni temu

Ania

Gdzie można się zgłosić?

23 dni temu

Mirosława

Jestem w trakcie kursu, super sprawa!

23 dni temu

Ania

Czekam na refundacje dla mojej grupy, chciałabym sie zapisac.

26 dni temu

Rafał

Nie miałem w szkole niemieckiego ciekawe czy to działa

26 dni temu

Dominik

Ja jestem w połowie kursu francuskiego i jestem zadowolony. Polecam.

26 dni temu

Kasia

Ja też właśnie zamówiłam kurs i rozpoczynam naukę od jutra. Życzcie mi powodzenia!

26 dni temu

Rafał

To sprobuje sie zapisac thx

31 dni temu

Stanisław

Mam 50 lat i już myślałem, że w tym wieku nigdy nie nauczę się angielskiego. Zapisałem się na kurs, dostałem 80% refundacji i teraz mogę rozmawiać z wnukiem po angielsku!

31 dni temu

Mariusz

Wysłałem formularz 6 dni temu i nie ma odzewu ☹

30 dni temu

Agata

Do mnie się odezwali po 8 dniach, bo mają dużo osób. Na pewno się odezwą ?

30 dni temu

Adam

Ja czekałem też jakoś tyle, ale się odezwali. Teraz jestem w trakcie kursu.

30 dni temu

Mariusz

Uspokoiliście mnie. W takim razie czekam cierpliwie ?

32 dni temu

Karolina

Wczoraj dostałam kurs, dzisiaj zaczynam naukę. Już nie mogę się doczekać efektów!

32 dni temu

Kasia

A to nie są zajęcia?

32 dni temu

Karolina

Nie to jest kurs na płycie. Słuchasz sobie i się uczysz gdzie chcesz. Dla mnie to dobra opcja, bo mam dziecko i nie mam za dużo czasu dla siebie.

32 dni temu

Kasia

To całkiem fajne, sama spróbuje.

36 dni temu

Zbyszek

Od zawsze chciałem nauczyć się języka włoskiego, ale nigdy nie miałem na to wolnych środków. Skorzystałem z dofinansowania i po odbyciu kursu rozumiem słowa wszystkich włoskich oper! To naprawdę niesamowite!

36 dni temu

Klaudia

Czy te kursy faktycznie finansuje Unia?

36 dni temu

Michał

Nie, one są dofinansowywane przez Centrum Naukowe

35 dni temu

Klaudia

Aha. Czyli oni faktycznie dofinansowują te kursy?

35 dni temu

Asia

Tak. Po zakwalifikowaniu możesz dostać nawet 80% refundacji. Spoko sprawa.

35 dni temu

Klaudia

To fajnie. Spróbuję się zapisać to może też dostanę dofinansowanie.